Posts Tagged ‘Zdjęcia lotnicze niżański’

Porządki w szufladzie

Zanim wiosna do dobre zagości zrobię małe porządki po szufladach. Przeglądając archiwalne zdjęciowe zasoby z poprzedniej jesieni i minionej już zimy okazało się, że jest jednak kilka fotek którymi mogę się pochwalić (w końcu nie takie badziewia już tutaj wieszałem). Przy dobrych wiatrach  urobię z nich kilka wpisów, a w tym czasie warun zrobi się bardziej łaskawy dla podniebnych uniesień.

Siedem łódek, siedem bojów .. a dwie łódki jakoś tak mają się ku sobie (czy aby z tymi bojami to jest dobra odmiana, hm? komputry już mi całkiem głowę popsuły, może powinno być bojek?).

Jednak San jest błękitny, a tyle było dziamania po stalforach przy okazji przystąpienia powiatu niżańskiego i powiatu stalowowolskiego do programu „Błękitny San”. 🙂

Zielono-niebiesko-szeroko. Skład towarowy na moście LHS.

Taka niby ta zima była nieudana, a tu proszę, fotek ze śniegiem jest? Jest! Co prawda takie zimowe zdjęcie pasuje do tego wpisu jak kwiatek do kożucha,  ale kwiatek to już klimat wiosenny więc teraz pasi 😉  

Wiosenny rekonesans

Wiosenny lotny fotorekonesans po niżańskich meblach. Niestety zima zawiodła mnie na całej linii – liczyłem na dalekie obserwacje podczas inwersji, na wspaniałe zimowe widoki nad lasami Puszczy Sandomierskiej i Solskiej .. a tu lipa! Śniegu jak na lekarstwo, po mroźnych ‚przyblokowanych’ układach wyżowych ani śladu (inwersje), a te kilka dni z białym puchem były na tyle wietrzne, że nie dało się polatać. Może za rok będzie lepiej – teraz czas na wiosnę!

Dach hali produkcyjnej w Nisku zdjęty z lotu ptaka, ujęcie pionowe. W sumie takie ujęcia ortogonalne to robota dla drona, ale jak widać człowiek też daje radę 8)

Z tego orto jestem więcej niż bardzo zadowolony. Na fotce plac targowy w Nisku przy ulicy, nomen omen, Targowej 🙂

Szklane domy .. szklarnie dawnego PGO w Nisku.

Centrum handlowo-produkcyjne miasta Nisko. Się porobiło, jest w czym wybierać: Tesco, Bricomarche, Biedronka, Armatoora, Bliska, Groszek, ProGress, InterMarche, BRW .. i jeszcze kilka. Zdjęcie 1200px dla lepszego rozpoznania

Jesień 2014

Powrót do latania napędowego po prawie dwuletniej abstynencji (nie licząc dwóch krótkich szurów po meblach). Czy jest jeszcze sens pstrykać fotki z powietrza w dobie inwazji dronów? Starcie człowiek kontra zdalnie sterowana maszyna wykonująca interwałowo setki, jeśli nie tysiące, zdjęć w jednym przelocie z których zawsze da się coś wybrać wydaje się być już przesądzone. Na szczęście latanie samo w sobie jest bardzo przyjemne i mocno kręci .. i to jak kręci. Aby dronom nie było tak łatwo zapodaję kilka zdjęć z jesiennym klimatem.

Samotne drzewo w polach. Ziemia krzeszowska (okolica miejscowości Kolonia Malennik na granicy woj.podkarpackiego i lubelskiego, zdjęcie geotagowane)
..
Dywan z liści. Moja ulubiona Uleszczyzna (miejscowość Dąbrowica nad rzeką Tanwią). Brak słońca ma też i swoje zalety – brak cieni. 
..
Rynek w Krzeszowie. Chciałem podregulować zegarek 😉
..
Jesienne poranne mgły (łąki i mokradła na pograniczu woj.podkarpackiego i lubelskiego, miejscowości Lipiny i Jasiennik Stary).
..
Jesienne poranne mgły. Staw w obstawie drzew (Kolonia Malennik).
..

Niżańska atmosfera #2

Kilka kolejnych fotek z lotu ptaka z jesiennym kolorytem.

Kapliczka z obstawą kilku drzew (gmina Jarocin).
..
Zegar słoneczny? Krówki na racławickim pastwisku.
..
Piracki statek.
..

Niżańska atmosfera ..

Pięknie jesień sypnęła kolorem, do tego ciepełko i sprzyjające wiatry dla amatorów podniebnych wrażeń 8) . Przez kilka ostatnich dni uzbierałem całkiem sporo materiału fotograficznego z lotów nad powiatem niżańskim – od kolorowych lasów i atrakcji przyrodniczych po wielkoskalowe inwestycje. Czas na pierwszą odsłonę.

Orlik przy SP1 w Nisku. Za moich czasów o takich warunkach do uprawiania sportu można było tylko pomarzyć. 
..
Budowa hali InterMarche. W tym rejonie Niska tworzy się niezłe centrum handlowe: Tesco, Biedronka, Groszek, InterMarche, Bliska i wiele mniejszych sklepów.
..
Kolejna budowa hali na działce obok InterMarche – prawdopodobnie będzie tam jakiś skład budowlany.
..
Hala InterMarche – oddanie obiektu do użytku planowane jest na koniec tego roku.
..
Centrum Niska – planty, liceum, magistrat i .. nowy pomnik w mieście. Na małych plantach trwają prace rewitalizacyjne i tam ma stanąć pomnik hrabiny Marii Resseguier.
..