Posts Tagged ‘Zamki i pałace’

Pałac-zamek Leżachów-Sieniawa

Obserwuję całkiem sporo odwiedzin osób poszukujących informacji o zamku w Sieniawie (kierowanych z wyszukiwarek do wpisu ‚Zamki i pałace z lotu ptaka’). Niestety nie posiadam zdjęć prawdziwego zamku Sieniawa, a jedynie fotografie lotnicze będącego w budowie obiektu w Leżachowie potocznie zwanego ‚zamkiem’ lub ‚pałacem’.
(zdjęcia wykonałem początkiem czerwca 2008)

Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zamki, pałace, dwory z lotu ptaka – ciąg dalszy serii. Na zdjęciu Zespół Dworu Starościńskiego w Leżajsku, obecnie Muzeum Ziemi Leżajskiej, z lewej strony kadru budynek ZUS-u (zdjęcie z czerwca 2008).

Loty odkrywkowe

To była wyprawa nad Ożannę … chciałem zrobić kilka fotek zalewu, pokręcić się nad Kuryłówką i okolicą. Plan lotu przewidywał również lot do Dąbrowicy, bardzo chciałem zobaczyć z powietrza tamtejszą cerkiew. Wykonałem zaplanowane zdjęcia i skierowałem się stronę kompleksu leśnego z dużym gospodarstwem rolnym w sąsiedztwie. Pomimo, iż teren leśny był mocno zaniedbany i zdziczały, drzewa tworzyły wyraźną strukturę (doskonale widoczną z góry), nie były zasadzone przypadkowo. Wśród tych kniei odkryłem ten dworek znajdujący się w stanie upadku i ruiny.

Blacha z dachu została zapewne rozkradziona, ostała się tylko na wieżyczce …

Stalowa Wola z lotu ptaka

Zamki i pałace z lotu ptaka – wejście drugie. Na zdjęciu były Zamek Lubomirskich w Rozwadowie, obecnie Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Ciekawy układ alejek i zieleni 😀

Zamki i pałace z lotu ptaka

Na początek ni to zamek, ni to pałac … obiekt będący aktualnie w budowie i zlokalizowany w okolicy Sieniawy. Jeszcze nie został dokończony a już krążą o nim dziwne historie, plotki i ploteczki 😀