Posts Tagged ‘Z lotu ptaka’

Niżańska atmosfera #2

Kilka kolejnych fotek z lotu ptaka z jesiennym kolorytem.

Kapliczka z obstawą kilku drzew (gmina Jarocin).
..
Zegar słoneczny? Krówki na racławickim pastwisku.
..
Piracki statek.
..

Niżańska atmosfera ..

Pięknie jesień sypnęła kolorem, do tego ciepełko i sprzyjające wiatry dla amatorów podniebnych wrażeń 8) . Przez kilka ostatnich dni uzbierałem całkiem sporo materiału fotograficznego z lotów nad powiatem niżańskim – od kolorowych lasów i atrakcji przyrodniczych po wielkoskalowe inwestycje. Czas na pierwszą odsłonę.

Orlik przy SP1 w Nisku. Za moich czasów o takich warunkach do uprawiania sportu można było tylko pomarzyć. 
..
Budowa hali InterMarche. W tym rejonie Niska tworzy się niezłe centrum handlowe: Tesco, Biedronka, Groszek, InterMarche, Bliska i wiele mniejszych sklepów.
..
Kolejna budowa hali na działce obok InterMarche – prawdopodobnie będzie tam jakiś skład budowlany.
..
Hala InterMarche – oddanie obiektu do użytku planowane jest na koniec tego roku.
..
Centrum Niska – planty, liceum, magistrat i .. nowy pomnik w mieście. Na małych plantach trwają prace rewitalizacyjne i tam ma stanąć pomnik hrabiny Marii Resseguier.
..

Budowa mostu na Sanie w Zarzeczu

Prace przy budowie nowego mostu w Zarzeczu zbliżają się ku końcowi. Obiekt jest już odmalowany i zainstalowano barierki. Kolor malowania jest dość ciekawy – na moje oko jest to ‚jajko drozda’, ale mogę się mylić bo ja ślepy jestem 8)

Świeżutka fotka lotnicza mostu na Sanie (piątek, 28 października). Jest już fajny kolorek, są barierki – pozostało teraz rozwinąć asfalt. Most wspiera się teraz na dwóch nowych filarach (stare zostały zburzone). Kiedy otwarcie?

Podobne wpisy na fotoblogu związane z budową mostu: zdjęcia z września zeszłego roku i kilka fotek lotniczych z wiosny 2011.

Rolnicza mandala

Eksperyment fotograficzny – uprawy papryki w ujęciu ortogonalnym ‚zamknięte’ w piramidę. Tak się mi z mandalą skojarzyło. Jest to moje, osobiste skojarzenie więc proszę nie cmokać i nie kręcić główkami 8)

Piramida – pole papryki modyfikowane

Tak wygląda to pole w oryginale. Nieskromnie stwierdzam, że niezły już jestem w ujęciach pionowych (ortogonalnych).
Uprawy papryki w gospodarstwie rolnym w Nisku.

Aby nie było zbyt ‚miałko’ jako bonus scenka rodzajowa z cyklu „prace polowe na traktorach z ptasiej perspektywy” 🙂
Prace polowe. Dwa traktory pracują zespołowo – jeden ‚zapyla’ z rozsiewaczem a drugi z bronami.

Dziczyzna

Stado dzików przyłapane na prawym brzegu Sanu między Pysznicą  i Jastkowicami. Locha i 7 warchlaków – prawie cała rodzinka 😉

Rodzinka dzików na wybiegu. Mam kilka podobnych ujęć zrobionych w zimie, ale na śnieg to jest jeszcze stanowczo za wcześnie więc sobie leżakują na twardzielach.