Posts Tagged ‘Lijak – Słowenia’

Słowenia i Włochy 2010 cd.

Kilka dodatkowych fotek z wyprawy paralotniowej Lijak-Bassano-Kobarid.

Oficjalne lądowisko w Kobaridzie (obok stacji benzynowej). Doskonale przygotowane – trawa przystrzyżona, wskaźniki kierunku i siły wiatru, napoje chłodzące czekające tuż obok 8)

Dwie paralotnie na tle wypasionej chmurki :8

Dynamiczne wytracanie wysokości przy podejściu do lądowania – Kobarid.

Latanie uzdrawia!

Pląsanie w przestrzeni …

Żyletka od Niviuk-a :p

Startowisko-rampa dla lotnii w Bassano del Grappa.

Fotka prawie z poziomu podstawy chmur zrobiona w trakcie przelotu z Lijaka do Ajdovściny. Warunki były deczko wymagające. Podstawy chmur na wysokości 2700m AMSL, silne noszenia i duszenia.

Latanko w Bassano del Grappa – się działo!

Lijak, Bassano, Kobarid 2010

Kolejna wyprawa do Słowenii i Włoch zakończyła się sukcesem. To był już mój czwarty wyjazd na Lijak i jestem z niego bardzo zadowolony pomimo nieudanego ataku na anteny – padłem już w Ajdovščinie (lot pod wiatr, podstawy na 2700m AMSL, kominy +7 m/s i duszenia -6 m/s, oraz zdradliwe zawietrzne :8 ). Ogólnie warunki do lotów były bardzo trudne i wymagające (dwa dni nielotne – Bora!). Moje ślady lotów znajdują się na XCC. Jak zainstaluję się w polskiej rzeczywistości to wstawię więcej zdjęć i może wystrugam jakieś opisy …

‚Żyletka’ na podejściu do lądowiska – Kobarid.

Pierwszy dzień lokalnej ligi paralotniowej (Kobarid).

Wytracanie wysokości przed lądowaniem.

PS
Mam sporą listę osób oczekujących na zdjęcia, większość obiecanych fotek z lotu ptaka już mam tylko muszę je przygotować i wysłać (zrobiłem je przed wyjazdem). Przepraszam za poślizg.
M.