Posts Tagged ‘Jesień z lotu ptaka’

Jesień 2014

Powrót do latania napędowego po prawie dwuletniej abstynencji (nie licząc dwóch krótkich szurów po meblach). Czy jest jeszcze sens pstrykać fotki z powietrza w dobie inwazji dronów? Starcie człowiek kontra zdalnie sterowana maszyna wykonująca interwałowo setki, jeśli nie tysiące, zdjęć w jednym przelocie z których zawsze da się coś wybrać wydaje się być już przesądzone. Na szczęście latanie samo w sobie jest bardzo przyjemne i mocno kręci .. i to jak kręci. Aby dronom nie było tak łatwo zapodaję kilka zdjęć z jesiennym klimatem.

Samotne drzewo w polach. Ziemia krzeszowska (okolica miejscowości Kolonia Malennik na granicy woj.podkarpackiego i lubelskiego, zdjęcie geotagowane)
..
Dywan z liści. Moja ulubiona Uleszczyzna (miejscowość Dąbrowica nad rzeką Tanwią). Brak słońca ma też i swoje zalety – brak cieni. 
..
Rynek w Krzeszowie. Chciałem podregulować zegarek 😉
..
Jesienne poranne mgły (łąki i mokradła na pograniczu woj.podkarpackiego i lubelskiego, miejscowości Lipiny i Jasiennik Stary).
..
Jesienne poranne mgły. Staw w obstawie drzew (Kolonia Malennik).
..

Jesień

To był skrupulatnie zaplanowany lot po konkretne lotnicze kadry – do pstryknięcia z góry kolorowy jesienny las w okolicy Momotów i Porytowego Wzgórza. Piątkowy lot nastrajał bardzo optymistycznie, przejrzystość powietrza była wtedy wręcz idealna, ale niestety w sobotę dał o sobie znać zalegający nad Polską ‚zgniły wyż’. Do południa mgły, szaro, buro i durno. Po południu pojawiło się słonko ale nadal fatalnie bo widoczność kiepska, cały świat przykryty mglistym kożuchem. W sumie cały materiał fotograficzny trafiłby do szuflady gdyby nie zmiana planu lotu po punkcie zwrotnym – postanowiłem zahaczyć stawy rybne w Lasach Janowskich. Fuksem i przypadkiem (uff znowu, a jakże!) zrobiłem kilka ciekawych ujęć  😀

Jesienne Lasy Janowskie z lotu ptaka. Wszystkie szerokie ujęcia ze względu na zamglenie wyszły słabo i cienko.

Samotna, bezludna wyspa na morzu błota. Jak się tam dostać? – chyba tylko z powietrza 🙂

Błękit nieba ‚udzielił się’ w rowie spustowym.

Tropy zwierząt na błocie (dno osuszonego stawu rybnego).

Tropy. Tak wygląda większość stawów hodowlanych jesienią – aby odłowić ryby spuszcza się wodę.

Co tam na dnie pozostało?  (stawy rybne, miejscowość Momoty Górne).