Miasta Podkarpacia – Towns in South East Poland

by Skomentuj »

W sierpniu ukazał się album „Miasta Podkarpacia – Towns in South East Poland” wydawnictwa Libra zawierający kilka moich zdjęć lotniczych podkarpackich miast: Leżajsk, Nisko, Nowa Sarzyna, Rudnik nad Sanem, Stalowa Wola, Ulanów. Za wstęp, streszczenie oraz nadzór merytoryczny nad całością odpowiada prof. dr hab. Jerzy Motylewicz, teksty oraz podpisy pod fotografiami to dzieło Andrzeja Pyszkowskiego, natomiast redaktor prowadzącą jest Adriana Pyszkowska-Włoch.

 • Liczba stron: 336
 • ISBN 978-83-89183-76-7 (okładka z herbem)
 • ISBN 978-83-89183-80-4
 • Format: 240 x 290
 • Oprawa twarda (dwie wersje, jedna z herbem)
 • Język: polski i angielski

Opis albumu zaczerpnięty ze strony wydawnictwa Libra: „Podkarpacie to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie zakątków Polski. Zajmuje jej południowo-wschodnią część, sąsiadując ze Słowacją i Ukrainą. W malownicze tereny województwa podkarpackiego wspaniale wpisują się jego miasta z licznymi cennymi zabytkami i kartami dziejów zapisanymi, częstokroć, przez burzliwą historię. „Miasta Podkarpacia” to przegląd przez 50 miast, ich początki powstania, jak i współczesność. Książka pokazuje nie tylko reprezentatywne dla każdego z nich obiekty, ale również związane z nimi znane osoby. Całość poprzedza wprowadzenie przedstawiające warunki powstania i rozwoju podkarpackich miast w aspekcie kulturowym, religijnym i gospodarczym. Fotografiom przedstawiającym najciekawsze obiekty towarzyszą teksty opowiadające o każdym z miast, ułożone według stałego modułu złożonego z rysu historycznego, kalendarium, a także opisu zabytków i znanych osób. Nieocenionym walorem albumu jest tłumaczenie tekstu głównego i podpisów na język angielski.”

Polecam 8)

1 komentarz

 1. Andrzej Kujawa napisał(a):

  Jestem z Wrocławia, zamówiłem u autora
  dwa egzemplarze albumu, który bardzo podoba
  się mojej mamie, siostrze we Francji, oraz mojej osobie i moim dorosłym dzieciom, a także koledze z pracy na Politechnice Wrocławskiej.

Skomentuj